ESD5V3U2U03FH6327XTSA1
DigiKey Part Number
ESD5V3U2U03FH6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD5V3U2U03FH6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
ESD5V3U2U03FH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD5V3U2U03FH6327XTSA1
Description
TVS DIODE 5.3VWM 15VC PGTSFP3
Customer Reference
Detailed Description
15V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-TSFP-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESD5V3U2U03FH6327XTSA1 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Part Status
Not For New Designs
Capacitance @ Frequency
0.4pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5.3V (Max)
Package / Case
SOT-723
Voltage - Breakdown (Min)
6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15V