ISC015N04NM5ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC015N04NM5ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC015N04NM5ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC015N04NM5ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC015N04NM5ATMA1
Description
40V 1.5M OPTIMOS MOSFET SUPERSO8
Detailed Description
N-Channel 40 V 33A (Ta), 206A (Tc) 3W (Ta), 115W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 FL
EDA/CAD Models
ISC015N04NM5ATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.4V @ 60µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
67 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4800 pF @ 20 V
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 115W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8 FL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
7V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 50A, 10V