ISC230N10NM6ATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 7,907
Unit Price: ₱107.19000
Datasheet
N-Channel 100 V 7.7A (Ta), 31A (Tc) 3W (Ta), 48W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 FL
ISC230N10NM6ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC230N10NM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC230N10NM6ATMA1
Description
TRENCH >=100V PG-TDSON-9
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ISC230N10NM6ATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.3V @ 13µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
9.3 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
690 pF @ 50 V
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 48W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8 FL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
23mOhm @ 10A, 10V