TDA22590XUMA1
DigiKey Part Number
448-TDA22590XUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TDA22590XUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TDA22590XUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDA22590XUMA1
Description
POWERSTAGE CE
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OptiMOS™ Converter, CPU GPU Voltage Regulator IC 1 Output PG-UFLGA-34
EDA/CAD Models
TDA22590XUMA1 Models
Category
Number of Outputs
1
Manufacturer
Infineon Technologies
Voltage - Output
0.225V ~ 5.5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
34-PowerUFLGA
Applications
Converter, CPU GPU
Supplier Device Package
PG-UFLGA-34
Voltage - Input
4.25V ~ 16V