IN-P32DATRG
DigiKey Part Number
1830-1115-2-ND - Tape & Reel (TR)
1830-1115-1-ND - Cut Tape (CT)
1830-1115-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN-P32DATRG
Description
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Green, Red 522nm Green, 622nm Red LED Indication - Discrete 3.2V Green, 2.2V Red 4-PLCC
cms-datasheet
 cms-datasheet
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V Green, 2.2V Red
Mfr
Current - Test
20mA Green, 20mA Red
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Wavelength - Dominant
Color
Wavelength - Peak
530nm Green, 630nm Red
Configuration
Independent
Package / Case
4-PLCC
Lens Color
Colorless
Supplier Device Package
Lens Transparency
Clear
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
1.90mm