Image for MDM-25PSB-A30 is not available
MDM-25PSB-A30
DigiKey Part Number
MDM-25PSB-A30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25PSB-A30
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Aluminum, Anodized Black Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C