DK02006JS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3534-DK02006JS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DK02006JS |
Description | DRILL BIT CARBIDE 2MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Drill Bit Carbide 0.079" (2.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diameter - Bit 0.079" (2.00mm) |
Manufacturer Jabil Inc. | Diameter - Shank 0.157" (4.00mm) |
Packaging Tube | Material Carbide |
Part Status Active | Number of Flutes 2 |
Type End Mill, Ball | Flute Radius 1.0mm |