DK03001JS
DigiKey Part Number
3534-DK03001JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK03001JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 3MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.118" (3.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.236" (6.00mm)
Manufacturer
Jabil Inc.
Material
Carbide
Packaging
Tube
Number of Flutes
2
Part Status
Active
Flute Radius
1.5mm
Type
End Mill, Ball
Length - Flute
3.0mm
Diameter - Bit
0.118" (3.00mm)
Length - Overall
50.0mm