DK01003JS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3534-DK01003JS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DK01003JS |
Description | DRILL BIT CARBIDE 1MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Drill Bit Carbide 0.039" (1.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diameter - Shank 0.157" (4.00mm) |
Manufacturer Jabil Inc. | Material Carbide |
Packaging Tube | Number of Flutes 4 |
Part Status Active | Length - Flute 1.5mm |
Type End Mill, Square | Length - Overall 45.0mm |
Diameter - Bit 0.039" (1.00mm) |