AN010860C00R1700
DigiKey Part Number
670-AN010860C00R1700TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-AN010860C00R1700CT-ND - Cut Tape (CT)
670-AN010860C00R1700DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN010860C00R1700
Description
METAL SMD ANT 860MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Stamped Metal Surface Mount
Category
Frequency Range
863MHz ~ 870MHz
Manufacturer
JAE Electronics
Antenna Type
Stamped Metal
Series
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
VSWR
2.5
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.075" (1.90mm)
Frequency (Center/Band)
866.5MHz