AN010860C00R1700 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AN010860C00R1700 |
Description | METAL SMD ANT 860MHZ |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA General Purpose Stamped Metal Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Range 863MHz ~ 870MHz |
Manufacturer JAE Electronics | Antenna Type Stamped Metal |
Series | Number of Bands 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | VSWR 2.5 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.075" (1.90mm) |
Frequency (Center/Band) 866.5MHz | Applications General Purpose |