DC2R019JA7R1700
DigiKey Part Number
670-2860-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2860-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2860-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC2R019JA7R1700
Description
CONN RCPT MINI HDMI 19POS SMD RA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI - Mini Receptacle Connector 19 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DC2R019JA7R1700 Models
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Manufacturer
JAE Electronics
Number of Ports
1
Series
Current Rating (Amps)
0.5A per Contact