DC2R019JA7R1700 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DC2R019JA7R1700 |
Description | CONN RCPT MINI HDMI 19POS SMD RA |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | HDMI - Mini Receptacle Connector 19 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DC2R019JA7R1700 Models |
Category | Operating Temperature -20°C ~ 85°C |
Manufacturer JAE Electronics | Number of Ports 1 |
Series | Current Rating (Amps) 0.5A per Contact |