DX07S024JJ1R1300 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DX07S024JJ1R1300 |
Description | USB TYPE C, RECEPTACLE WITH REAR |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DX07S024JJ1R1300 Models |
Category | Features Board Guide |
Manufacturer JAE Electronics | Operating Temperature -30°C ~ 80°C |
Series | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 0.25A, 1.25A |
Part Status Active | Voltage - Rated 48V |