DX07VN24WA2C1568 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 13,814
Unit Price: ₱123.86000
Datasheet
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Plug Connector 24 Position Surface Mount
DX07VN24WA2C1568
DX07VN24WA2C1568
USB Type-C Connectors DX07 Series
DX07VN24WA2C1568
DigiKey Part Number
670-3103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX07VN24WA2C1568
Description
CONN PLUG USB3.1 TYPEC 24POS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DX07VN24WA2C1568 Models
Category
Features
Board Guide, Pick and Place Cap
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
5A
Voltage - Rated
48V