DX07W024JA1R1000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DX07W024JA1R1000 |
Description | CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Board Edge, Surface Mount, Right Angle |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DX07W024JA1R1000 Models |
Category | Features Board Guide |
Manufacturer JAE Electronics | Ingress Protection IPX8 - Waterproof |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 80°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Ports 1 |
Part Status Active | Current Rating (Amps) 0.25A, 1.25A, 5A, 6.25A |
Connector Type USB-C (USB TYPE-C) | Voltage - Rated 48V |