IL-10P-S3FP2-1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Molex
In Stock: 114
Unit Price: ₱304.30000
Datasheet
Image for IL-10P-S3FP2-1 is not available
IL-10P-S3FP2-1
DigiKey Part Number
IL-10P-S3FP2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-10P-S3FP2-1
Description
CONN HEADER R/A 10POS 2.5MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 10 position 0.098" (2.50mm)
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Contact Length - Post
0.138" (3.50mm)
Insulation Height
0.256" (6.50mm)