JN2FS10SLK-R
JN2FS10SLK-R
JN2FS10SLK-R
DigiKey Part Number
670-2025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN2FS10SLK-R
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Coupling Nut, Rotatable
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Voltage Rating
200VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C