MA01R030HAYBR600
DigiKey Part Number
670-MA01R030HAYBR600TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01R030HAYBR600CT-ND - Cut Tape (CT)
670-MA01R030HAYBR600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01R030HAYBR600
Description
CONN RIGID SIDE R/A 30 POS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MA01R030HAYBR600 Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
4.00µin (0.100µm)
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.260" (6.60mm)
Number of Positions
30
Base Product Number
Pitch
0.025" (0.64mm)