MA01R040HAYBR600
MA01R040HAYBR600
MA01R040HAYBR600
MA01R040HAYBR600
DigiKey Part Number
670-MA01R040HAYBR600TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01R040HAYBR600CT-ND - Cut Tape (CT)
670-MA01R040HAYBR600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01R040HAYBR600
Description
RIGID SIDE B2B CONNECTOR, RIGHT
Detailed Description
40 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount, Right Angle Gold
EDA/CAD Models
MA01R040HAYBR600 Models
Height Above Board
0.260" (6.60mm)
Number of Positions
40
Base Product Number
Pitch
0.025" (0.64mm)