MA01R080HAYBR600
DigiKey Part Number
670-MA01R080HAYBR600TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01R080HAYBR600CT-ND - Cut Tape (CT)
670-MA01R080HAYBR600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01R080HAYBR600
Description
CONN RIGID SIDE R/A 80 POS
Detailed Description
80 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount, Right Angle Gold
EDA/CAD Models
MA01R080HAYBR600 Models
Height Above Board
0.260" (6.60mm)
Number of Positions
80
Base Product Number
Pitch
0.025" (0.64mm)