MA01R100VABBR600
DigiKey Part Number
670-MA01R100VABBR600TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01R100VABBR600CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01R100VABBR600
Description
CONN RIGID SIDE STR 100 POS
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
MA01R100VABBR600 Models
Features
Board Guide
Mated Stacking Heights
14mm
Number of Positions
100
Height Above Board
0.260" (6.60mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)