TX25-80P-LT-N1E
DigiKey Part Number
670-1475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX25-80P-LT-N1E
Description
CONN PLUG 80POS R/A GOLD
Detailed Description
80 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Through Hole, Right Angle Gold
EDA/CAD Models
TX25-80P-LT-N1E Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Height Above Board
0.354" (9.00mm)