WP25D-S028VA1-R8000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WP25D-S028VA1-R8000 |
Description | CONN RCPT 28POS SMD GOLD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 28 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WP25D-S028VA1-R8000 Models |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 0.7mm |
Number of Positions 28 | Height Above Board 0.028" (0.71mm) |
Pitch 0.014" (0.35mm) | Base Product Number |