WP26DK-S010VA3-R15000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WP26DK-S010VA3-R15000 |
Description | CONN RCPT 10 POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Part Status Active | Mated Stacking Heights 0.6mm |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Height Above Board 0.024" (0.61mm) |
Number of Positions 10 | Base Product Number |
Pitch 0.014" (0.35mm) |