WP26DK-S010VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-WP26DK-S010VA3-R15000TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-WP26DK-S010VA3-R15000CT-ND - Cut Tape (CT)
670-WP26DK-S010VA3-R15000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP26DK-S010VA3-R15000
Description
CONN RCPT 10 POS SMD GOLD
Detailed Description
10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Mated Stacking Heights
0.6mm
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.024" (0.61mm)
Number of Positions
10
Base Product Number
Pitch
0.014" (0.35mm)