WP27D-P010VA3-R15000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WP27D-P010VA3-R15000 |
Description | CONN PLUG 10POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WP27D-P010VA3-R15000 Models |
Category | Number of Rows 2 |
Manufacturer JAE Electronics | Mounting Type Surface Mount |
Series | Features Solder Retention |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm) |
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts | Mated Stacking Heights 0.7mm |
Number of Positions 10 | Height Above Board 0.022" (0.57mm) |
Pitch 0.014" (0.35mm) | Base Product Number |