JC25-02HG
JC25-02HG
DigiKey Part Number
4285-JC25-02HG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JC25-02HG
Description
HOUSING JC CONNECTOR, 2P
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Housing Connector Crimp 22-30 AWG
Category
Cable Pitch
0.098" (2.50mm)
Manufacturer
JAM
Board-Side Pitch
0.098" (2.50mm)