JC25-06HG
JC25-06HG
DigiKey Part Number
4285-JC25-06HG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JC25-06HG
Description
HOUSING JC CONNECTOR, 6P
Detailed Description
6 Position Housing Connector Crimp 22-30 AWG
Category
Cable Pitch
0.098" (2.50mm)
Board-Side Pitch
0.098" (2.50mm)