4400BL15A0050001E
DigiKey Part Number
712-4400BL15A0050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-4400BL15A0050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-4400BL15A0050001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4400BL15A0050001E
Description
BALUN 2.8GHZ-6GHZ 50/50 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2.8GHz ~ 6GHz 50 / 50Ohm 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4400BL15A0050001E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50Ohm
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Phase Difference
180° ±12°
Series
Insertion Loss (Max)
1.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Frequency Range
2.8GHz ~ 6GHz