LRC0603CJ47NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0603CJ47NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0603CJ47NGV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0603CJ47NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0603CJ47NGV001T
Description
FIXED IND 47NH 300MA 1 OHM SMD
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 1Ohm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LRC0603CJ47NGV001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)