LRC0603CS3N3GV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0603CS3N3GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0603CS3N3GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0603CS3N3GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0603CS3N3GV001T
Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 250 MOHM
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 250mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
6.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)