C0402S331K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-19392-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-19392-1-ND - Cut Tape (CT)
399-19392-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402S331K5RACAUTO
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402S331K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)