C0805J103K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805J103K5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805J103K5RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805J103K5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805J103K5RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805J103K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)