C1206C472JBGACTU
DigiKey Part Number
399-12249-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12249-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12249-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C472JBGACTU
Description
CAP CER 4700PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C472JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)