C1206X106K4RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1206X106K4RACTU |
Description | CAP CER 10UF 16V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 34 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1206X106K4RACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.077" (1.95mm) |