C1206X222JBGACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1206X222JBGACTU |
Description | CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1206X222JBGACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.88mm) |