C1206X222JBGACTU
DigiKey Part Number
399-12255-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12255-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12255-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X222JBGACTU
Description
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X222JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)