C1210C332KGRACAUTO
DigiKey Part Number
399-16751-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16751-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16751-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C332KGRACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.3NF 2000V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C332KGRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)