C2220C106K5R1CAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2220C106K5R1CAUTO |
Description | CAP CER 10UF 50V X7R 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2220C106K5R1CAUTO Models |
Category | Features Low ESL |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case SMD, J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.150" (3.80mm) |
Voltage - Rated | Lead Style J-Lead |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |