C2220C106K5R1CAUTO
DigiKey Part Number
399-5798-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5798-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5798-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C106K5R1CAUTO
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C106K5R1CAUTO Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated
Lead Style
J-Lead
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C