C2220C475M1R2C7186
DigiKey Part Number
399-10020-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10020-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10020-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C475M1R2C7186
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220
Detailed Description
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
C2220C475M1R2C7186 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)