C274AC35250AA0J
C274AC35250AA0J
DigiKey Part Number
399-11430-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C274AC35250AA0J
Description
CAP FILM 25UF 5% 470VAC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C274AC35250AA0J Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Lead Spacing
0.528" (13.40mm)
Size / Dimension
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)
3.740" (95.00mm)
Capacitance
25µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
470V