C328C101KAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱5.80672
cms-datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1,722
cms-unit-price: ₱23.82000
cms-datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C328C101KAG5TA
DigiKey Part Number
C328C101KAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C101KAG5TA
Description
CAP CER RAD 100PF 250V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C328C101KAG5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C