F862BS394K310ALR0L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱4.15568
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱4.11893
Datasheet
In Stock: 235
0.39 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862BS394K310ALR0L
DigiKey Part Number
399-11694-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862BS394K310ALR0L
Description
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862BS394K310ALR0L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V