F862DB154K310ZLH0J is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
Unit Price: ₱26.15323
In Stock: 0
Unit Price: ₱24.71595
Datasheet
0.15 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862DB154K310ZLH0J
DigiKey Part Number
399-11697-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862DB154K310ZLH0J
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862DB154K310ZLH0J Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V