F862DI224K310ZLH0JV054 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱25.78514
In Stock: 0
Unit Price: ₱25.83034
Datasheet
In Stock: 260
0.22 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862DI224K310ZLH0JV054
DigiKey Part Number
399-F862DI224K310ZLH0JV054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862DI224K310ZLH0JV054
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862DI224K310ZLH0JV054 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Box
Size / Dimension
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V