F862DJ394K310Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱33.30227
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱33.05534
Datasheet
WEC
0.39 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862DJ394K310Z
DigiKey Part Number
399-F862DJ394K310Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862DJ394K310Z
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862DJ394K310Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V