F863BC104K310L is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱30.97000
In Stock: 0
Unit Price: ₱9.48245
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BC104K310L
DigiKey Part Number
399-F863BC104K310LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BC104K310L
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BC104K310L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V