T520V337M004ATE0097706 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱100.76753
KEMET
In Stock: 2,000
Unit Price: ₱164.36000
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 9mOhm @ 100kHz
T520V337M004ATE0097706
DigiKey Part Number
399-T520V337M004ATE0097706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V337M004ATE0097706
Description
330.UF 4.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
4 V